таг: приморски

Саранда – Непознат сторител минирал хотел и оштетил најмалку 20 други...

0
Експлозијата на тритол предизвика „земјотрес“ во јужниот албански приморски град Саранда, од која целосно е уништен хотел, а оштетени се и...

Над пола тон марихуана запленети во Валона

0
Во албанскиот приморски град Валона полицијата запленила вкупно 577 килограми марихуана и приведе три лица под сомнение...