таг: привремено

Штрајкот на приватните специјализанти времено ставен во мирување

0
Приватните специјализанти привремено го ставаат генералниот штрајк во мирување поради пациентите, сензитивноста на периодот и отежнатата работа на клиниките во комплексот „Мајка Тереза”,...

Во окупираниот дел од регионот Запорижја основните лекови се дистрибуираат само...

0
Во привремено окупираниот дел од регионот Запорожје, само лицата со руски пасош можат да добијат лекарски рецепти за есенцијални лекови, додека увезените лекови...

Поранешен тренер на Шкендија, седнува на клупата на Динамо Загреб

0
На клупата на хрватскиот гигант Динамо Загреб привремено ќе седне хрватскиот стратег Рој Ференчина, кој...

Германија на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија ќе им...

0
Граѓаните на Турција погодени од земјотресот ќе имаат можност привремено да ги посетат своите роднини во Германија, чии службеници се подготвуваат...

Полска поставува бодликава жица на границата со Русија

0
Полска привремено ќе подигне бодликава жица висока два и пол метри на границата...

Поради технички проблеми запрени возовите на северот на Германија

0
Возовите утринава привремено беа запрени во поголемиот дел од северна Германија поради технички проблем во комуникацијата, соопшти националниот железнички оператор....

Ердоган: Од 2016 од Турција во Сирија се вратиле над 500.000...

0
Над половина милион од вкупно 3,7 милиони Сиријци, кои се привремено прифатени од Турција, од 2016 година досега се вратени...

Германија го намалува данокот на природен гас откако цените за една...

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека владата привремено го намалува данокот на природен гас од 19 на седум отсто, со...

Истрага за сомнителни трансплантации на бубрези во Клиничкиот болнички центар во...

0
Хрватското Министерство за здравство привремено ја забрани програмата за трансплантација на бубрези меѓу живи и несродни лица во Клиничкиот болнички центар во Загреб,...

Светска метеоролошка организација: температурите ќе продолжат да растат

0
Половични се шансите годишната просечна глобална температура привремено да достигне 1,5 °C над прединдустриското ниво...