таг: Приватната

Новинари на Ал Џезира биле мета на хакерски напад со израелски...

0
Шпионски софтвер на приватната израелска разузнавачка компанија НСО груп бил искористен за хакирање на мобилните телефони на десетици новинари на Ал Џезира,...

„Аџибадем Систина“ бесплатно ќе лекува деца болни од ковид-19 на кои...

0
Приватната болница „Аџибадем Систина“ е подготвена да го покрие лекувањето на сите деца до 18 години кои се болни од ковид-19, соопшти болницата....