таг: претходно

Почина поранешниот папа Бенедикт Шеснаесетти

0
Ватикан претходно соопшти дека 95-годишниот германски папа емеритус Бенедикт е во сериозна, но стабилна состојба...

Петте најчести митови за воспитувањето кои немаат многу врска со вистината

0
СКОРО сите родители сигурно претходно ги слушнале митовите за родителството, а можеби дури и им верувале, со оглед на тоа што звучеле толку...

Големи промени: Доаѓа сосема нов Фејсбук

0
Претходно Мета најави голема промена на Фејсбук во однос на начинот на кој се прикажуваат содржините на оваа мрежа, а на некои корисници...

Зеленски: Ќе инсистираме на територијалниот интегритет на Украина на мировните преговори...

0
Откако претходно сугерираше дека е подготвен за компромис, Володимир Зеленски кажа дека неговата влада ќе...

Цукерберг планира да ги угаси „Фејсбук“ и „Инстаграм“ во Европа

0
Компанијата Мета (претходно Фејсбук) се заканува да ги затвори своите платформи Фејсбук и Инстаграм во Европа, се наведува во годишниот финансиски извештај на...

Барса го претстави Обамејанг, вметна клаузула која тешко дека некој би...

0
Пјер Емерик Обамејанг и официјално e нов фудбалер на Барселона, откако претходно спогодбено го раскина договорот со Арсенал. Искусниот напаѓач од Габон...

Лицата кои прележале ковид-19 и биле вакцинирани имаат најголема заштита од...

0
Луѓето кои претходно имале ковид-19 биле подобро заштитени од делта варијантата на ковид-19 отколку луѓето кои штотуку биле вакцинирани, што покажува дека природниот...

Прогласени најдобрите во македонската кошарка за 2021 година

0
Плејмејкерот на романскиот клуб Плоешти, односно претходно на МЗТ Скопје, Андреј Магдевски ја доби наградата за најдобар кошаркар, тој во трката за ова...

Њукасл ги замоли навивачите да не се облекуваат во арапски стил

0
Раководството на англискиот фудбалски прволигаш Њукасл, кој претходно овој месец доби сопственици од Саудиска Арабија, ги повика своите навивачи да не доаѓаат на...

Литванија и Грција ги отпуштија селекторите по лошите квалификации за ОИ

0
Питино и претходно имаше проблеми со грчкиот кошаркарски сојуз, а ја напушта екипата по две сезони минати на кормилото. „За...