таг: претставува

ИОК ја критикуваше идејата Светското првенство да се одржува на секои...

0
Претседателот на Обединетото светско борење (UWW), Ненад Лаловиќ, кој ги претставува летните спортови во Извршниот комитет на Меѓународниот олимписки комитет, ја коментираше идејата...

Хороскопот открива како да ги помножите парите што ги имаме –...

0
Огромните пари ги претставува планетата Јупитер. За да видиме што е најдобро да се прави со огромна сума пари, треба да погледнеме како...

Цвеклото е лековит зеленчук, еве зошто треба да го консумирате

0
Освен што претставува една од најхранливите намирници што секојдневно можат да се консумираат, истовремено претставува идеален избор во текот на зимските денови. ...

Искрено со Стефан Богоев: Бев бунтовен и немирен тинејџер, лекциите од...

0
Иако, политиката претставува работа како и секоја друга, кај нас, на истата не се гледа токму со тие очи. Токму затоа, денешната...

Курц: Ќе ни биде чест да ја организираме средбата на Бајден...

0
За Австрија ќе претставува голема чест доколку претседателите на Русија и Соединетите Американски Држави одлучат да се сретнат во Виена, изјави денеска австрискиот...

Кој не смее да се вакцинира и кои се можните несакани...

0
„Астра Зенека“ претставува една од најбезбедните и најквалитетните вакцини, која е дадена во најголем број дози на светска популација, изјави на денешниот брифинг...

Успешна фармацевтка, махерка во кујната: Ви носиме 3 рецепти од Елизабета...

0
Гастрономијата за Елизабета Пешовска претставува уметност, почнувајќи од самата подготовка на храната па сè до нејзиното вкусување. – Активно се...

МРТ одлучи: Гарванлиев останува македонски претставник на Евросонг 2021

0
Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на Евросонг и во тоа нема ништо спорно, одлучи денес Комисијата за одговорност од макеоднската...

Црногорски епидемиолог: Сезоната на празници е епидемилошки предизвик

0
Претстојната празнична сезона претставува голем епидемиолошки предизвик затоа што непочитувањето на мерките и организацијата на собири и прослави може скапо да нè чини,...

Црногорски епидемиолог: Организацијата на собири и прослави може скапо да нè...

0
Претстојната празнична сезона претставува голем епидемиолошки предизвик затоа што непочитувањето на мерките и организацијата на собири и прослави може скапо да нè чини,...