fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Претставничкиот

Демократите во Претставничкиот дом се залагаат за казнување на Трамп

0
Претставниците на Демократската партија во Претставничкиот дом на САД, се залагаат за казнување на поранешниот претседател Доналд Трамп, за немирите на 6 јануари....

Одбраната на Трамп денеска со свои аргументи во судењето за импичмент

0
Демократите во Претставничкиот дом го завршија случајот против поранешниот претседател Доналд Трамп, повикувајќи ги сенаторите да го...

Претставничкиот дом поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на Трамп

0
Претставничкиот дом на американскиот конгрес поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп,...

Пелоси: Некои конгресмени би можеле да бидат кривично гонети

0
Претседателката на претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси изјави дека одредени членови на Конгресот би можеле да се соочат со кривично гонење...

Демократите во Конгресот на САД почнуваат процес на импичмент на Трамп

0
Претставничкиот дом на Конгресот на САД денеска треба да гласа за резолуција со која почнува процес на...

Демократите планираат во понеделник да поднесат барање за импичмент против Трамп

0
Демократите во Претставничкиот дом на Конгресот планираат во понеделник да поднесат барање за импичмент против актуелниот американски претседател Доналд Трамп, јавија Си-Ен-Ен...

Сенатот на САД со носење на привремена мерка спречи затворање на...

0
Претставничкиот дом и Сенатот на американскиот Конгрес, синоќа изгласаа привремена мерка со која се продолжи финансирањето на сојузната влада за...

Американските владините агенции засега нема да останат без пари

0
Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа за два дена го продолжи рокот за усвојување на Законот за помош на бројните владини агенции,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
0 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави