таг: Претставници

Египет домаќин на израелско-палестинските преговори пред Рамазан

0
Египет денеска е домаќин на израелски и палестински претставници во одморалиштето Шарм ел Шеик во напорите поддржани од САД и...

Мистериозна епидемија на менингитис во Мексико, починаа 35 луѓе

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од мистериозна епидемија на менингитис, со што бројот на...

Десетици ги загубија животите во Мексико од мистериозна епидемија на менингитис

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од...

ЕУ до ТикТок: Или почитување на правилата или санкции

0
Официјални претставници на Европската унија (ЕУ) ѝ се заканија на социјалната мрежа ТикТок со далекусежни...

ДСК: Курти вмешан во мултимилионска афера

0
Претставници на Демократскиот сојуз на Косово (ДСК) го обвинија косовскиот премиер Албин Курти дека заедно...

Бугарските пратеници не го поддржаа Габровски за нов премиер

0
Народните претставници не го одобрија Николај Габровски за премиер на Бугарија, пренесе БГНЕС. ...

Руски и американски претставници ќе се сретнат во Истанбул

0
Претставници од Русија и САД ќе се сретнат во петок во Истанбул, објави...

Кремљ: Потребен е долгорочен мир, но во моментов нема шанси за...

0
Од Кремљ пристигна одговор на коментарите на американските претставници. Имено, Русија тврди дека е потребен...

Во Индонезија започна состанокот на Г20 за животната средина и климата

0
Официјални претставници за животна средина од некои од најголемите светски земји кои емитуваат CO2 се...

Украинците ja „запалија“ сцената во Торино – цело време ги следеше...

0
Украинските претставници на оркестарот Калуш настапија шести во првата полуфинална вечер во Торино и добија огромна поддршка од публиката. Членовите на споменатиот...