таг: Претставниците

Четири хороскопски знаци со одлични шански за финансиски успех

0
Претставниците на четирите знаци на Зодијакот ќе имаат можност значително да ја подобрат...

Торонто домаќин на “ALL STAR” викендот во 2024 година

0
Претставниците на Националната хокеарска лига (НХЛ) денес објавија дека Торонто ќе биде домаќин на „Ол-стар“ викендот следната година. Тоа...

3 ЗНАЦИ КОИ НИКОГАШ НЕМА ДА ПРИЗНАААТ ГРЕШКА: Добронамерните совети ги...

0
Претставниците на некои хороскопски знаци никогаш нема да ги признаат своите грешки, а добронамерните совети ќе ги доживуваат како напад. Изразеното его,...

Српската влада поднесе барање до КФОР за враќање на српската војска...

0
Претставниците на Владата на Србија денеска поднесоа барање до КФОР за враќање на до илјада...

НАТО на итен состанок на барање на Полска

0
Претставниците на НАТО денеска треба да одржат итен состанок на барање на Полска откако две...

Германски компании бараат добавувачи од земјите од Западен Балкан

0
Германско-српската стопанска комора (АХК Србија), претставниците на германската економија во земјите од Западен Балкан (АХК), Стопанската комора на Србија (ПКС), како...

Европската унија договори нов пакет санкции против Русија

0
Претставниците на земјите членки на Европската унија постигнаа политички договор за нов пакет санкции кои вклучуваат ограничување на цената на нафтата,...

Претставничката на Исланд со посебен симбол на раката – „Поддршка за...

0
Претставниците на Исланд настапија 14-ти по ред во првата полуфинална вечер на „Евровизија 2022“, а со еден детал за време на настапот посебно...

Нов обид на ЕУ за договор за забраната на руската нафта

0
Претставниците на земјите од Европската унија кои вчера не постигнаа договор за предложеното ембарго за...

Туристичките работници бараат нова финансиска помош

0
Претставниците на туристичките агенции испратија нови барања до Владата. Стравуваат за иднината на своите бизниси. Без итна...