fbpx
1 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: претстави

„Рази Ков Парс“ е нова вакцина против коронавирусот- започна со тестирање...

0
Иран ја претстави својата втора домашна вакцина против коронавирусот и соопшти дека започна со тестирање на луѓе, објави денеска ирачката државна телевизија. ...

Во Шведска нов закон за борба против пандемијата

0
Шведската Влада денеска претстави закон со кој се даваат нови привремени овластувања за борбата против пандемијата на коронавирус, а планот е неговата примена...

Белгискиот овчар Фантази е првото куче што може да го намириса...

0
Австриската армија го претстави првото воено куче научено да го открие коронавирусот со мирисање на заштитните маски на заразените, соопшти австриското Министерство...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
1.5kmh
0 %
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °
пет
4 °

Последни објави