fbpx
4 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: претседател

Саркози подготвен да поднесе жалба во Стразбур

0
Поранешниот француски претседател Никола Саркози, кој беше прогласен за виновен поради корупција и трговија со влијание, не ја исклучи можноста да поднесе жалба...

Бартомеу пуштен на слобода

0
Поранешниот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу беше ослободен денес. Бартомеу беше уапсен вчера и...

Ердоган ќе објави акционен план за човековите права

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска, како што претходно најави, треба објави акционен план за човековите права...

Саркози оди во затвор! Виновен е за корупција

0
Поранешниот француски претседател, Николас Саркози (66) е прогласен за виновен по две точки од обвинението за корупција...

Трамп навести дека ќе се кандидира за претседателските избори во 2024...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се врати на политичката сцена на 28 февруари, првпат откако ја напушти...

Бајден го поздрави одобрението за вакцината на Џонсон и Џонсон

0
Американскиот претседател Џо Бајден изрази задоволство и го поздрави одобрението издадено од американската Агенција за храна и лекови (ФДА) за вакцината на „Џонсон...

Вучиќ дециден: Никој друг нема да ја толкува нашата историја –...

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска најави на почетокот на следната недела ќе поднесе иницијатива само државата да може да ги составува учебниците по...

Макрон: Европа да биде солидарна со Балканот и Африка против ковид-19

0
Францускиот претседател, Емануел Макрон, на прес конференцијата во Елисејската палата по самитот на Европската унија (ЕУ), синоќа...

Американскиот претседател Џо Бајден, ја „отследи“ манекенката Криси Тајген на „Твитер“

0
Откако поранешниот претседател Доналд Трамп ја блокираше на „Твитер“ во 2017 година, Криси Тајген овојпат ги зеде работите во свои раце кога...

Путин го потпиша законот за казнување „странски агенти“

0
Рускиот претседател Владимир Путин ги потпиша законите со кои се изрекуваат казни за кршење на контроверзниот закон...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави