таг: претседателЏо

Бајден: Продолжуваме со испораката на оружје за Украина

0
Американскиот претседателЏо Бајден денеска за време на посета на фабрика на „Локид Мартин” (Lockheed Martin) за производства на противтенковски ракети „Џавелин” (Javelin)...