fbpx

таг: Претседателот

Првиот човек на УЕФА жестоко го критикуваше Флорентино Перез!

0
Во интервјуто за „24.ur“, претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, зборуваше за долго најавуваното ново натпреварување, „Суперлига“, кое го загрозува елитното натпреварување на...

Трамп испрати честитка до Американците по повод Божиќ

0
Претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа испрати честитки до Американците по повод Божиќ. Во обраќањето, објавено во соопштение од Белата куќа, се...

Трамп го одликува Гренел за договорот меѓу Србија и Косово

0
Претседателот на САД, Доналд Трамп, го одликува американскиот специјален пратеник за дијалогот Белград-Приштина, со медал за национална безбедност, поради...

Мишел: Договорот со Велика Британија е најдобар исход за сите наши...

0
Претседателот на Европскиот Совет (ЕС), Шарл Мишел изјави дека постигнувањето на договор за воспоставување на блиски односи меѓу Европската Унија (ЕУ) и...

Коу: Секоја допинг измама на ОИ во Токио ќе биде откриена

0
Претседателот на Меѓународната атлетска федерација Себастијан Коу рече дека тестирањата за допинг се подобрени и предупреди оти на Олимписките игри во Токио ќе биде откриен...

За да се избегне прекин во работата на владата на САД:...

0
Претседателот на САД, Доналд Трамп потпиша уредба за привремен сојузен буџет за да избегне затворање на владата, соопштија денеска од...

Здравствената состојба на Макрон стабилна

0
Здравствената состојба на претседателот на Франција, Емануел Макрон, и натаму е стабилна, откако минатата недела дозна дека е позитивен на Ковид-19, соопшти денеска француското...

Заев од Претор: Обезбедивме првични 80 милиони денари за ревитализација на...

0
Претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Ресен, Живко Гошаревски, посетата на преспанскиот регион ја искористи и за увид и...

Трамп: Кина е веројатно повеќе одговорна за хакерските напади од Русија

0
Претседателот на САД, Доналд Трамп наведе денеска дека „медиумите кои шират лажни вести“ го претставуваат неодамнешниот хакерски напад врз САД многу посериозен...

Вучиќ: Додека сум јас претседател, Косово нема да се признае

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ истакна дека нема да се признае Косово, додека е тој претседател. „До април 2022. година, кога ќе...