fbpx
19 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: Претседателката

ЕК одобри договор со Модерна за уште 300 милиони дози вакцина

0
Претседателката на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, соопшти попладнево дека е одобрен уште еден договор со фармацевтската компанија, Модерна, за дополнителни...

Фон дер Лајен: Западен Балкан исклучен од механизмите за ограничување на...

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, вели дека вакцинирањето во ЕУ се забрзува и оти...

Д-р Грозданова: Вакцината на „АстраЗенека“ е добра за луѓе со алеригии...

0
Претседателката на Комитетот за имунизација, проф. д-р Александра Грозданова, во гостување на „Топ тема“ на телевизијата „Телма“ нагласи дека сите вакцини против Ковид-19 се безбедни,...

ЕУ за прв пат призна пропусти при набавката на вакцините

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, за прв пат призна дека имало недостатоци на европско...

ЕУ воведува темно-црвени зони во епидемиолошката карта, еве што значи тоа

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, денес најави воведување на нова ознака на епидемиолошката карта...

Фон дер Лајен: Еврокомисијата ќе предложи механизам за споделување на ковид-вакцини...

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен потврди дека Европската Комисија ќе предложи механизам за споделување на вакцините со земјите вон ЕУ,...

Пелоси: Некои конгресмени би можеле да бидат кривично гонети

0
Претседателката на претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси изјави дека одредени членови на Конгресот би можеле да се соочат со кривично гонење...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Инспекциски совет

0
Прес-конференција на претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска.

Лајен за преговорите со В. Британија: Напредок има, но и разлики,...

0
Претседателката на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, синоќа нагласи дека е постигнат напредок во разговорите со Велика Британија и дека...

Лајен: Преговорите со Лондон продолжуваат денеска

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, синоќа нагласи дека има напредок во разговорите со Велика Британија и дека преговорите ќе продолжат...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
15 %
0.5kmh
0 %
пет
15 °
саб
9 °
нед
10 °
пон
13 °
вто
8 °

Последни објави