таг: претприемач

Нова социјална мрежа во Русија – се заканува да го престигне...

0
Александар Зобов, руски претприемач, лансира нова социјална мрежа – Росграм! Оваа мрежа ќе биде руска алтернатива на Инстаграм, а апликацијата ќе биде...

Илон Маск ќе му даде 100 милиони долари на оној кој...

0
Американскиот претприемач и милијардер Илон Маск понуди награда од 100 милиони долари на оној кој ќ смисли начин за борба против климатските промени...

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на...

0
Да се ​​биде успешен претприемач овие денови може да значи многу работи, но најмногу бара висок степен на амбиција и позитивен резултат....

Секојдневни хероини – Валентина Стефановиќ, претприемачка: Жената може најмногу да направи...

0
Жената претприемач, која во овие тешки времиња решила да почне со самостојна дејност е многу храбра. Таква жена е Валентина Стефановиќ. ...

Уапсен модниот тајкун Питер Нигард: 25 години сексуално тероризирал сиромашни малолетнички

0
Питер Ј. Нигард (79), финско-канадскиот моден претприемач и основач на компанијата за производство на облека за жени „Нигард интернешнл“, е уапсен во...