таг: пресудата

Федералниот апелационен суд ја потврди пресудата на Стив Бано поранешен главен...

0
Федералниот апелационен суд во Соединетите Држави ја потврди пресудата на Стив Банон, поранешен главен советник на Доналд Трамп, за неисполнување на поканата на...

Контроверзни одлуки на американските судови: Поништена пресудата на Харви Вајнштајн, Врховниот...

0
Највисокиот суд во Њујорк ја поништи пресудата на Харви Вајнстин од 2020 година за обвиненијата за кривично дело сексуален криминал, пресврт што згрози...

Трамп поднесе жалба на пресудата за сексуален напад врз новинарка

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера ја обжали пресудата на њујоршката порота во...

Русија ја отфрли пресудата на Судот на ОН за запирање на...

0
Кремљ ја отфрли пресудата на највисокиот суд на Обединетите нации да го прекине нападот врз...

Борел: цврсто ќе одговориме на одлуката на судот на Полска

0
Европската унија ќе даде „цврст одговор“ на пресудата на врховниот суд на Полска со која...

Кибер напад на Интернет страницата на Европскиот суд за човекови права

0
По објавувањето на пресудата за лидерот на прокурдската партија Селахатин Демиртас против Турција, од вчера Интернет страницата на Европскиот суд за...