таг: престојува

Кремљ: Кинескиот претседател е во посета на Русија од 20 до...

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ќе престојува во посета на Русија од 20 до...

Генералниот секретар на ОН, Гутереш, во Одеса

0
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска ќе престојува во украинскиот град Одеса, по што...

Лавров во посета на Турција

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров од вчера престојува во посета на Турција и...

Во Берлин средба меѓу Макрон и Шолц

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе престојува во Берлин на разговори со германскиот канцелар Олаф...

Шефот на Обединетите нации Гутереш во Киев

0
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска ќе престојува во Киев. Тој завчера беше во...

Францускиот претседател Макрон во прва посета на Хрватска

0
Францускиот претседател Емануел Макрон престојува во прва посета на Хрватска од нејзината независност. Во мај,...

Во Сочи средба меѓу Путин и Ердоган

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ќе престојува во Сочи по покана од рускиот претседател Владимир...

Словенечкиот претседател Пахор во Белград

0
Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска ќе престојува во Белград на разговори со српскиот претседател Александар Вучиќ, како...