fbpx
6 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: Престижниот

Флик личност на годината во изборот на „Кикер“

0
Престижниот германски спортски магазин „Кикер“ го прогласи тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик з аличност на 2020 година. Педест и петгодишниот фудбалски...

Федерер, Роналдо и Меси се најдоа во Топ 5 најплатени славни...

0
Престижниот американски магазин „Форбс“ објави ажурирано рангирање на најплатените познати личности во светот на крајот на 2020 година. Тројца спортисти се наоѓаат...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81 %
1kmh
75 %
пон
8 °
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °

Последни објави