fbpx
8 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: пресретна

ИОМ: Пресретнати 126 мигранти во близина на Либија

0
Либиската крајбрежна стража пресретна повеќе од 120 мигранти, меѓу кои осум жени и 28 деца, соопшти денеска Меѓународната организација за миграција (ИОМ). ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
39 %
4.1kmh
0 %
нед
7 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави