таг: пренаселениот

Очевидци: Израелските трупи навлегле подлабоко во Рафа

0
Израелските војници навлегле подлабоко во Рафа, изјавиле очевидци во пренаселениот најјужен град во Појасот Газа. Информацијата доаѓа во време на сè појасни...