таг: преминат

Советник на ИРГЦ: Иран нема да покаже воздржаност доколку „непријателската агресија“...

0
Иран нема да покаже воздржаност кога ќе се преминат неговите црвени линии, изјави денеска главниот советник на командантот на силите Кудс на Иранската...

Мигранти кои се обиделе да влезат во Полска вратени назад во...

0
Неколку групи на мигранти кои се обиделе да ја преминат границата меѓу Белорусија и Полска...