таг: Премиерката

Заев и Брнабиќ најавуваат воведување бесплатен роаминг и со земјите од...

0
Премиерот Зоран Заев и премиерката на Србија Ана Брнабиќ го оценија како исклучително значајно воведувањето бесплатен роаминг...

Брнабиќ: Само преку дијалог можеме да дојдеме до договор

0
Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ денеска на Преспа форумот во Охрид изјави дека регионот на Западен Балкан треба да продолжи со евроинтеграциите,...

По одржаните избори Шкотите најавуваат нов референдум, Ирците „следат внимателно“

0
Премиерката на Шкотска, Никола Старџен изјави дека ќе истрае во плановите за одржување нов референдум за независност...

Брнабиќ: Од 1 мај вакцинираните граѓани добиваат дигитален ковид сертификат

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ соопшти дека од сабота, 1 мај, сите граѓани што се вакцинирани, ќе добијат дигитален ковид сертификат, јави дописникот...

Цел град оди во карантин поради еден случај на Ковид-19 –...

0
Премиерката на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн, најави дека од утре ќе се воведе седумдневен карантин во најголемиот град Окленд, со два милиони жители,...

Финска влегува во тринеделна „блокада“, премиерката подготвена да прогласи вонредна состојба

0
Премиерката на Финска, Сана Марин, најави построги тринеделни епидемиолошки мерки поради зголемувањето на бројот на новоинфицирани со...

Тридневен карантин во Окланд

0
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн денеска најави тридневен карантин во најголемиот град Окланд откако се откриени три нови случаи на Ковид-19. ...

Србија до крајот на годинава ќе ги добие КОВИД вакцините, можно...

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, во емисијата „Хит твит“ на ТВ Пинк изјави дека Србија има потпишано билатерални договори со американскиот „Фајзер“, руската...