таг: преку

Повеќе од 60.000 Украинки се борат за слободата на својата земја

0
Од преку 400.000 војници кои моментално ги сочинуваат украинските вооружени сили, околу 60.000 или 15% се жени. Повеќе од 20% од нив се...

Нормализирано влегувањето преку Евзони, тргната блокадата на грчките земјоделци

0
Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони,...

Падна „Фејсбук“

0
Проблеми со „Фејсбук“ отворен преку пребарувач од предмалку пријавуваат корисници ширум светот, па и во Македонија. Дел од корисниците се соочуваат со бел...

Израелската војска и Хезболах разменуваат оган преку либанската граница

0
Хезболах и израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска повторно разменија оган преку либанската граница, објавија двете страни, пренесе ДПА. Хезболах соопшти дека пукал...

Лазарини: Системот за помош на Појасот Газа е осуден на неуспех

0
Сегашниот систем на обезбедување помош за Појасот Газа преку граничниот премин Рафах е...

Експлозии на Крим, Русија тврди дека е нов украински напад

0
На Крим се случила голема експлозија, а сообраќајот преку мостот што го поврзува...

Секоја секунда се активираат три нови веб-страници

0
Со преку милијарда активни интернет-страни ширум светот, секоја секунда се отвораат три нови страници. Според тоа, во светот се создаваат 175 страници секоја...

Грција без двете најголеми ѕвезди на Мундобаскетот?

0
Селекцијата на Грција буквално преку ноќ од еден од најголемите конкуренти за медал падна на...

Министрте, не се чудете зошто квалитетниот персонал ги напушта болниците, порача...

0
Медицинската сестра Ружица Матлиеска преку социјалните мрежи го сподели горкото искуство во интерното одделение на струшката болница поради кое се решила за отказ....

В среда преговори за извоз на жито преку Црното Море

0
Преговорите за безбеден извоз на украинско жито преку Црното Море со посредство на...