fbpx

таг: преку

Д-р Беќаровски: Ако одлучите да носите маска подобро ставете хируршка, отколку...

0
Доктор Нико Беќаровски преку социјалните мрежи ги советува граѓаните дека доколку сакаат да се заштитат од загадениот воздух подобро е да носат обични...

Доктор Беќаровски: Ако одлучите да носите маска подобро ставете хируршка, отколку...

0
Доктор Нико Беќаровски преку социјалните мрежи ги совиетуваше граѓаните дека доколку сакаат да се заштитат од загадениот воздух подобро е да носат обични...

Осуда од ЕУ за најавените руски референдуми во Донбас

0
Европската Унија преку својата дипломатска служба ги осуди најавите за референдум во Луганск и Донецк од страна на руските власти и...

Русите три дена ќе го запрат „Северен тек“

0
Испораките на руски гас за Европа преку гасоводот Северен тек 1 ќе бидат во прекин...

Лекар откри кое масло е најдобро за густа коса

0
Масирате и оставате преку ноќ. И не, тоа не е кокосово масло. Ентони Џун, козметички хирург од Америка, неодамна на својот TikTok откри...

Зеленски со видео порака пред албанските пратеници

0
Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска преку видео порака ќе им се обрати на албанските...

Мета ги осуди нападите врз косовската полиција во Зубин Поток

0
Албанскиот претседател Илир Мета, доцна синоќа, преку објава на Фејсбук, ги осуди „нападите врз косовската...

Продолжуваат преговорите меѓу Украина и Русија

0
Мировните преговори меѓу Украина и Русија ќе продолжат денеска преку интернет, најави вчера шефот на...

Зеленски: „Украина е на работ на опстанок“

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски се обрати пред италијанскиот Парламент преку видео-врска. Тој им кажа на италијанските пратеници дека неговата земја е...

Во Украина регрутација на странски доброволци и резервисти од армијата

0
Додека жените, децата и старите лица бегаат од земјата преку коридори за хуманитарна евакуација, мажите го чекаат својот ред да се...