таг: Прекршочен

Руски суд го казни „Гугл“ со 45.000 евра

0
Прекршочен суд во Москва денеска го казни „Гугл“ со четири милиони рубљи (околу 45.000 евра), поради „ширење лажни информации за загинати лица за...