таг: прекршил

„Твитер“ соопшти дека не прекршил ниту една од своите обврски од...

0
„Твитер“ соопшти дека не прекршил ниту една од своите обврски од договорот за преземање со извршниот директор на „Тесла“ и на „Спејс Икс“,...

Лоша комуникација меѓу Австралија и тениската федерација е крива за „замрзнувањето“...

0
Новак Ѓоковиќ не ги прекршил правилата или пак ги заобиколил за да измами некого, а притоа да настапи на Австралија Опен, ова е...