таг: презеде

Како да се уништи гигант за пет години? Бартомеу го знае...

0
Хосеп Марија Бартомеу го презеде претседателското место во Барселона на почетокот на 2014 година и најави големи...

Шпанија на чекор до легализација на евтаназија

0
Шпанија презеде голем чекор кон легализирање на евтаназијата, откако денеска Долниот дом на Парламентот го одобри предлог-законот, со кој им се дозволува на...

ВИДЕО+ФОТО: Со громогласен аплауз шпанскиот Парламент го одобри предлог-законот за легализација...

0
Шпанија презеде голем чекор кон легализирање на евтаназијата, откако денес Долниот дом на Парламентот го одобри предлог-законот, со кој им се...