таг: презеде

Терористичката ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во концертниот комплекс во...

0
Терористичката ИСИС (Исламска држава) ја презеде одговорноста за нападот во популарниот концертен комплекс во близина на Москва, во кој загинаа најмалку 40, а...

Хамас ја презеде одговорноста за денешниот ракетен напад врз Ерусалим

0
Военото крило на Хамас вечерва ја презеде одговорноста за денешниот попладневен ракетен напад врз Ерусалим. Засега нема информации за повредени во ракетниот...

Кина го презеде претседавањето со СБ на ОН и порача: Императив...

0
Кина, која го презеде претседавањето со Советот за безбедност на ОН, ќе направи...

Црна Гора сака да биде дел од вселенските програми на ЕУ

0
Црногорското Министерство за наука и технолошки развој презеде активности за подготовка на создавање неопходни предуслови...

Илон Маск ја презеде контролата врз Твитер

0
Илон Маск на Твитер напиша „Птицата е ослободена“, откако ја презеде контролата над Твитер во...

Светските лидери се збогуваат со последниот советски претседател и нобеловец, Михаил...

0
Поранешниот советски лидер кој ја презеде власта во 1985 година, го отвори Советскиот Сојуз кон светот, воведе значајни реформи дома и...

Чешка го презеде ротирачкото претседателство со ЕУ

0
Чешката Република на 1 јули го презеде ротирачкото претседателство со Советот на Европската...

Русија ќе ги одигра плеј-оф натпреварите, реагираат Полска и Шведска

0
Извршниот Комитет на ФИФА ги презеде првичните чекори во врска со војната на Русија против Украина. Највисокото раководно тело на светскиот фудбал всушност...

Косово го осуди рускиот напад, Србија ќе го соопшти ставот утре

0
По рускиот напад врз Украина, Косово презеде неколку мерки во координација и во тесна соработка со ЕУ, НАТО и Соединетите Американски...

Трудо се повика на Законот за вонредни ситуации за да ги...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо презеде досега нови чекори повикувајќи се на Законот за...