таг: презеде

Црна Гора сака да биде дел од вселенските програми на ЕУ

0
Црногорското Министерство за наука и технолошки развој презеде активности за подготовка на создавање неопходни предуслови...

Илон Маск ја презеде контролата врз Твитер

0
Илон Маск на Твитер напиша „Птицата е ослободена“, откако ја презеде контролата над Твитер во...

Светските лидери се збогуваат со последниот советски претседател и нобеловец, Михаил...

0
Поранешниот советски лидер кој ја презеде власта во 1985 година, го отвори Советскиот Сојуз кон светот, воведе значајни реформи дома и...

Чешка го презеде ротирачкото претседателство со ЕУ

0
Чешката Република на 1 јули го презеде ротирачкото претседателство со Советот на Европската...

Русија ќе ги одигра плеј-оф натпреварите, реагираат Полска и Шведска

0
Извршниот Комитет на ФИФА ги презеде првичните чекори во врска со војната на Русија против Украина. Највисокото раководно тело на светскиот фудбал всушност...

Косово го осуди рускиот напад, Србија ќе го соопшти ставот утре

0
По рускиот напад врз Украина, Косово презеде неколку мерки во координација и во тесна соработка со ЕУ, НАТО и Соединетите Американски...

Трудо се повика на Законот за вонредни ситуации за да ги...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо презеде досега нови чекори повикувајќи се на Законот за...

Познато кој ќе му биде прв асистент на Рангник во Манчестер...

0
Ралф Рангник го презеде кормилото на Манчестер Јунајтед и првите тренинзи ги одработи со веќе постоечката постава тренери во клубот. Освен Мајкл...

Солскјер: Јас погрешив

0
После мечот менаџерот Солскјер ја презеде вината за поразот. Тој призна дека погрешил со одлуката да го стави во тимот Хари Мегваер, кој...

Пекинг го надмина Њујорк по бројот на милијардери

0
Пекинг му го презеде приматот на Њујорк според бројот на милијадери кои живеат во двата града, откако главниот град на кина минатата година...