fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: предупредува

САД предупредија за нов компјутерски напад поврзан со Кина

0
Американската влада предупредува на нов голем компјутерски напад врз серверите на Мајкрософт, поврзан со Кина. Американската Агенција за...

Опасност од суша и глад! Научниците предупредуваат: Климатските промени би можело...

0
Нова студија предупредува од опасноста за можна промена на движењата на тропскиот дождовен појас што сериозно би го загрозило производството на храна и...

Дебелиот стомак придонесува за поголема смртност од корона

0
Воениот лекар Иво Удовиќиќ предупредува дека луѓето склони кон дебелина имаат поголема шанса за смртност. Ова посебно се однесува на оние со „пивски“...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави