таг: предупредува

Д-Р Беќаровски за симптомите на новата мутација на Омикрон: Ако ви...

0
Д-р Нико Беќаровски предупредува дека проливот, гадењето и повраќањето многу често се првиот симптом дека сте заразени со варијантата на Омикрон БA-5. ...

Русија испраќа десетици илјади војници за офанзива во источна Украина

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски предупредува на ескалација на руските напади во источна Украина. Тој ги коментираше и последните одлуки на земјите...

Поради задолжителната вакцинација уште помал бројот на возачи на камиони

0
Германската федерална асоцијација за шпедиција и логистика (DSLV) предупредува на можните последици од воведувањето задолжителна...

Пановски предлага до Нова година да се затворат ноќните клубови

0
Микробиологот Никола Пановски предупредува на можен бран од заболени од Ковид 19 и вели дека треба да се воведат нови рестриктивни мерки. ...

СЗО: Опасен е трендот на мешање на вакцини од различни производители

0
Светската здравствена организација предупредува дека е опасен трендот на мешање на дозите на вакцините против ковид-19 од...

САД предупредија за нов компјутерски напад поврзан со Кина

0
Американската влада предупредува на нов голем компјутерски напад врз серверите на Мајкрософт, поврзан со Кина. Американската Агенција за...

Опасност од суша и глад! Научниците предупредуваат: Климатските промени би можело...

0
Нова студија предупредува од опасноста за можна промена на движењата на тропскиот дождовен појас што сериозно би го загрозило производството на храна и...

Дебелиот стомак придонесува за поголема смртност од корона

0
Воениот лекар Иво Удовиќиќ предупредува дека луѓето склони кон дебелина имаат поголема шанса за смртност. Ова посебно се однесува на оние со „пивски“...