таг: предупредување

Иран се закани: Ако некоја земја дозволи Израел да нападне од...

0
Иранскиот министер за одбрана Мохамад Реза Аштиани упати строго предупредување до секоја земја што ќе дозволи Израел да го користи нејзиниот воздушен простор...

Залужни го потврди уништувањето на два руски авиони над Азовското Море

0
Украинските воздухопловни сили ги уништија руските авиони за рано предупредување и контрола А-50 и воздушното командно место Ил-22 и авионите за електронско разузнавање,...

Метеоролозите предупредуваат: Европа на удар, доаѓа „Арктичка експлозија“

0
Метеоролозите се согласија и испратија предупредување дека во Европа доаѓа „арктичка експлозија“ – студен бран кој носи обилни дождови, бури, минусни...

Силен ветер и дожд ја парализираа Босна и Херцеговина

0
Издадено е жолто предупредување за поголемиот дел од БиХ поради предвидениот ветер кој...

Телото нѐ предупредува кога недостига нешто клучно во исхраната

0
реклама Телото вообичаено испраќа предупредување кога нешто му недостига во исхраната, за да се одржи...

Романо, доби предупредување од “Твитер” за ширење лажни вести

0
Фабрицио Романо, најрелевантниот светски извор за фудбалски трансфери, доби предупредување од “Твитер” за ширење лажни вести. Популарниот 30. годишен Италијанец, кој има речиси...

Руски дипломат испрати предупредување до НАТО

0
Руски дипломат испрати ново предупредување до НАТО алијансата, поради можни последици доколку дојде до директна агресија врз Русија. Advertisements...

Лидерите на САД и Кина меѓусебно се предупредија за Тајван

0
Лидерите на САД и Кина упатија меѓусебно предупредување во врска со Тајван за време на...

(ВИДЕО) Паника поради поплави во Австралија: Десетици илјади луѓе го напуштија...

0
Ширум источното крајбрежје во Австралија денеска е објавено предупредување за поплави, а десетици илјади граѓани на Сиднеј веќе ги напуштија своите...

СЗО со предупредување пред Божиќ: Подобро е да се откажат собирите...

0
Светската здравствена организација издаде предупредување пред Божиќните празници поради забрзаното ширење на омикронот. Подобро е да се откажат собирите отколку...