таг: предноста

Навивачите на Атлетик побараа Барса да биде исфрлена од лигата

0
Барселона, синоќа во Билбао, славеше со 1-0 и ја задржа предноста од девет бода во...

ПСЖ победи со повредениот Мбапе, Ленс запрен од Ница

0
ПСЖ победи против Монпелје со 1:3 и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Мбапе не реализира...

Партијата на Борис Џонсон го загуби водството поради забавите за време...

0
Конзервативците на британскиот премиер Борис Џонсон ја загубија предноста, според анкетите, во однос на опозициската...

ПМФЛ: Шкупи го совлада Пелистер, победи на Академија Пандев и Ренова

0
Лидерот Шкупи убедливо славеше попладнево над Пелистер и ја задржа предноста од четири бодови пред второпласираната Академија Пандев, која со играч помалку, исто...

Триумф на Хамилтон на трката за ГН на Бразил

0
Луис Хамилтон ја намали предноста на Макс Верстапен во генералниот пласман на 14 поени откако денеска триумфираше на ГН на Бразил. Британецот стартуваше...