таг: Предлог

Современи системи за мерење гликоза во крвта

0
Владата, на предлог на Министерството за здравство, ја разгледа и усвои и Информацијата за давање согласност, за преземање обврски за чие плаќање е...

Што содржи европскиот предлог за нормализација на односите меѓу Косово и...

0
Европскиот предлог има 11 члена, чија главна цел е постигнување нормални односи на добрососедство меѓу Косово и Србија, врз основа на...

Европскиот предлог главна тема на разговор на косовскиот премиер Курти и...

0
Европскиот предлог за дијалог меѓу Белград и Приштина беше главна тема на денешната средба меѓу...

Коџабашев: Скопје започна кампања против бугарските организации

0
На официјална Софија не и се допаѓаат предлог измените во Законот за здруженија, кои би можеле да ги засегнат називите на...

Украина може да ги прекине дипломатските односи со Иран поради дроновите

0
Министерот за надворешни работи на Украина изјави дека поднел предлог до претседателот Володимир Зеленски да ги прекине дипломатските односи со Техеран...

Мнозинството црногорски пратеници бараат разрешување на Ѓукановиќ

0
Мнозинството пратеници во парламентот на Црна Гора потпишаа предлог за покренување постапка за утврдување дали претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ,...

Бектеши: Маржата за трговија со струја ограничена на 10 отсто

0
По предлог на Министерството за економија, на денешната 80-та седница Владата донесе одлука за посебни услови за трговија на одделна стока,...

Францускиот предлог го помина првиот филтер во Бугарија

0
Францускиот предлог со 11 гласови „за“ беше усвоен во собраниската Комисија за надворешна политика, а следува во најскоро време да се...

Украинците ја одбија понудата да се предадат, Мариупол е црвената линија...

0
Украинските власти, наместо бранителите на Мариупол, го одбија рускиот предлог. Украинскиот премиел Денис Шмихал тврди дека војниците нема да ѝ се...

За Пентагон полскиот предлог за авионите не е „одржлив“

0
Полскиот предлог своите борбени авиони од типот „МиГ-29“ да ги стави на располагање на НАТО...