fbpx

таг: предлогот

Во францускиот Парламент ќе се разгледува предлогот за реформа на пензискиот...

0
Предлогот за реформа на пензискиот систем денеска пристигнува во Долниот дом на францускиот Парламент, каде...

Џамбаски сам се препозна во повикот на Пендаровски

0
По предлогот на претседателот Пендаровски да се збарани влез во Македонија за лица кои предизвикуваат штета на државните инетерси, на социјалните...

Унгарските пратеници го одобрија предлогот со кој се бара крај на...

0
Унгарскиот парламент го одобри предлогот да се укине Европскиот парламент како избрано тело и да...

Руско МНР: Предлогот на ЕУ за испраќање на замрзнатите девизни резерви...

0
Предлогот на шефот на европската дипломатија Жозеп Борел за испраќање на замрзнатите девизни...

ЕП предлага право на глас од 16-годишна возраст

0
Европскиот парламент го претстави предлогот за нови изборни правила со кои се намалува старосната граница...

ЕУ ќе им наложи на членките пред зимата да ги наполнат...

0
Европската комисија денеска ќе го претстави предлогот со кој ќе ги обврзе земјите од ЕУ...

Русија го предупреди НАТО дека ако влегува во Украина, последиците би...

0
По предлогот на полскиот премиер Моравиецки за мировна мисија на НАТО во Украина, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров рече...

Путин испраќа повеќе од 16 000 доброволци од Блискиот Исток во...

0
Рускиот претседател Владимир Путин го прифати предлогот на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу за тоа доброволци да дојдат и да...

СБ на ОН го отфрли предлогот за укинување на високиот претставник...

0
Советот за безбедност на ОН не го усвои предлогот за резолуција со кој се повикува на итно...

ЕК ја објасни целта на ковид пасошите

0
Од Европската комисија (ЕК) денеска прецизираат дека целта на предлогот за дигитални пасоши е да се олесни...