таг: предлага

Борел предлага 500 милиони евра дополнителна воена помош за Украина

0
Европската унија предлага да се удвои износот на воена помош за Украина за дополнителни 500...

Легализација на канабис во Европа: Кој е за, а кој против?

0
Шпанскиот парламент го отфрли законот со кој се предлага легализација на канабисот за рекреативни цели. Во Германија оваа тема се почесто...

Британските затвори предлагаат бесплатна марихуана за осудениците

0
Управата на британските затвори предлага да се воведе бесплатна марихуана за затворениците, со цел да се намали смртноста од предозирање со тешки дроги,...