таг: предаде

Украина го игнорира крајниот рок на Москва за предавање во опколениот...

0
Украина го отфрли барањето на Русија да го предаде опколениот град Мариупол и да се...

Премиерот на Италија ќе поднесе оставка и ќе побара нов мандат

0
Италијанскиот премиер Џузепе Конте ќе му ја предаде оставката на шефот на државата денеска, во надеж дека...

АстраЗенека побара од ЕМА одобрување за својата вакцина против Ковид-19

0
Фармацевтската компанија АстраЗенека предаде комплетна документација за да добие одобрување од Европската медицинска агенција (ЕМА) за употреба на вакцината против коронавирусот....