fbpx
12 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: предаде

Премиерот на Италија ќе поднесе оставка и ќе побара нов мандат

0
Италијанскиот премиер Џузепе Конте ќе му ја предаде оставката на шефот на државата денеска, во надеж дека...

АстраЗенека побара од ЕМА одобрување за својата вакцина против Ковид-19

0
Фармацевтската компанија АстраЗенека предаде комплетна документација за да добие одобрување од Европската медицинска агенција (ЕМА) за употреба на вакцината против коронавирусот....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
58 %
7.2kmh
0 %
саб
11 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави