таг: Преговорите

Барселона сака да го врати Меси, но финансиската ситуација…

0
Во ќор сокак се заглавени преговорите на релација ПСЖ-Лионел Меси. Се погласни се шпекулациите дека...

Чавушоглу: Турција најави на 9 март продолжување на преговорите со Шведска...

0
Преговорите меѓу Турција, Шведска и Финска за влез на двете нордиски земји во...

Тони Крос откри каде ќе ја заврши фудбалската кариера

0
Тони Крос е „мирен“ за својата иднина и преговорите за нов договор со Реал Мадрид. Поранешниот германски...

Јотова: Скопје и Софија имаат уште многу проблеми за решавање, Бугарија...

0
Бугарија во било која фаза од преговорите со ЕУ може да ѝ стави вето на...

Барса ќе треба да бара нов клуб за Депај, Милик е...

0
„Старата дама“ не губеше многу време откако заглавија преговорите со Мемфис Депај и за брзо договори трансфер...

Премиерот Рама за прв пат го собра тимот на преговарачи, oд...

0
Од отворањето на преговорите на Албанија со Европската Унија, премиерот Рама за прв пат го...

Бугарските медиуми за стартот на преговорите на Македонија и Албанија со...

0
Стартот на преговорите за членство на Северна Македонија и Албанија во ЕУ е меѓу темите за кои информираат бугарските медиуми, јави...

Што содржи преговарачката рамка за Албанија и кои се разликите со...

0
Чиста формуација за „отворање на преговорите за пристапување“ без креативните решенија две фази, како во македонскиот случај, содржи текстот на преговарачката...

Бербок: ЕУ до јули треба да ги почне преговорите со Скопје...

0
Северна Македонија и Албанија треба да ги започнат преговорите за членство во ЕУ во првата половина на 2022 година, изјави германската...

Макрон го прашал Зеленски дали е вистина за силуваните Украинки, добил...

0
Нема значителен напредок во преговорите меѓу Украина и Русија, а грозоморните снимки од градот Буча...