fbpx

таг: прво

Наставата во Србија по комбиниран модел

0
Од понеделник, 31 јануари, учениците од прво до четврто одделение од основните училишта во Србија...

ТЕСТ ЗА САМО 5 СЕКУНДИ! Открива многу за вашата личност: Која...

0
Зошто некој прво ги забележува деталите, некој бојата, а некој третиот облик на сликата? Начинот на кој гледаме што е пред нашите очи,...

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го...

0
Манчестер Јунајтед имаше кошмарно прво полувреме против Ливерпул на „Олд Трафорд“, сценарио кое беше незамисливо за најоптимистичките фанови на клубот, но не и...

Во тековната сезона, Верстапен заврши 469 круга како лидер во трките,...

0
Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен е рангиран на прво место по бројот на кругови на Гран при, што ги помина како лидер...

Трифонов: Бугарија мора да биде лојален сојузник на ЕУ и НАТО

0
Лидерот на „Има таков народ“, Слави Трифонов, во своето прво интервју од летото 2020 година, за Бугарското...

Баша го обвини Рама за изборен масакар и најави продолжување на...

0
Во своето прво обраќање по поразот на неделните парламентарни избори во Албанија, лидерот на Демократската партија Љуљзим Баша рече дека изборите на 25...

ВИДЕО: Трагирач! Нејмар промаши три гола за само десет минути

0
Прво, Мбапе одлично му сервираше за гол. Нејмар остана сам пред Мануел Нојер, но од десетина метри...

„Воопшто не ми падна на памет овие симптоми да ги поврзам...

0
„Прво што си помислив на тој 24-ти февруари, кога дознав дека сум позитивна на ковид 19, беше…Ех колку би сакала сега да...

6-годишна Арлинда со епилепсија, нејзината мајка бара помош да ѝ ги...

0
Арлинда има 6 години. Прво одделение е, но ја прекина наставата поради тоа што е болна. Страда од епилепсија, а имала напади и...

ВИДЕО: Прекрасен лоб од 20 метри во Шпанија, но во сопствената...

0
Едно возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Севиља и Реал Сосиедад во рамките од 18 коло во шпанската „Ла Лига“ исполнето...