таг: прашања

Бугарија „вознемирена“ од чекорите на македонската опозиција

0
„Спорни прашања меѓу двете земји сè уште има, но сега имаме механизам за нивно решавање, а тоа е францускиот предлог“, вели...

Маричиќ-Абазовиќ: Регионот трeба да соработува на патот кон ЕУ

0
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во рамку на денешната еднодневна посета на Црна Гора, се сретна...

СЗО: Вирусот е многу активен, не е време за укинување на...

0
Комитетот на Светската здравствена организација за вонредни прашања едногласно оцени дека не е време да...

Франција сѐ уште не може да гарантира почеток на преговори до...

0
Францускиот државен секретар за европски прашања Клеман Бон, рече дека има политичка волја во...

Попладнево трети преговори Москва – Киев

0
Хуманитарните коридори ќе бидат едно од главните прашања на третата рунда преговори Москва – Киев. Според главниот руски преговарач Владимир Медински,...

Радев бара рокови и влез на Бугарите во Уставот

0
Потребен е јасен роковник за решавање на отворените политички прашања, порача бугарскиот претседател Румен Радев на средба со претставници на бугарски...

Топалов: Македонските историчари се фалсификатори, македонскиот јазик е српско-бугарски дијалект

0
За членот на бугарската комисија за историски прашања, профсорот Кирил Топалов членовите на  комисијата од македонска страна биле добро обучени фалсификатори...

Бикот подготвен за нова врска, Јарецот стави точка на минатото

0
ОВЕН Работните прашања кои останале нерешени може да ги довршите во следниот период, и тоа во своја корист. Пред вас е период...

Неодамнешна фотографија од одмор како навестување за новиот клуб на Меси?...

0
Едно од главните прашања во моментов е каде Лионел Меси ќе ја продолжи кариерата. Како гром од ведро небо, синоќа пристигна...

Франција ja обвини Велика Британија за дискриминација

0
Францускиот министер за европски прашања Климан Бон ги критикуваше британските правила за патување, нарекувајќи ги дискриминаторски, откако Лондон објави дека ќе ги задржи...