таг: Пратеникот

(Видео) Инцидент во бугарското собрание

0
За малку е избегната тепачка во бугарското собрание помеѓу пратеникот на „Продолжуваме со промените“ Искрен Митев и претседателот на „Преродба“ Костадин...

Синот на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман, приклучен на респиратор

0
Пратеникот од ХДЗ и син на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман, Мирослав Туѓман е заболен од Ковид-19 и во моментов се лекува во...