таг: празничен

Куќата од филмот „Сам дома“ сега се изнајмува преку Ер-Би-Ен-Би за...

0
Како празничен специјалитет, Ер-Би-Ен-Би понуди да изнајми куќа од култниот филм „Сам дома“, што за многумина ќе биде остварување на сонот од нивното...

Предлог за денешениот ручек: Риба на медитерански начин

0
Овој празничен ден, посветете го на домашните и уживајте заедно во подготовката на семејниот ручек. Наш предлог е филети риба подготвени на...

Брускети со шопска: Лесна ужинка по богатиот празничен ручек

0
По богатиот празничен ручек ви предлагаме вечерата да биде полесна, а притоа да не ви одземе  многу време при подговката. Една од...

ВИДЕО | Рецепт за леб со путер: Воздушен и мек, а...

0
Овој празничен ден искористете го да направите еден популарен рецепт за домашен леб со путер. Традиционално се направи со путер, но може...