таг: прагот

Тухел бара промени, Баерн тргнува по Деклан Рајс

0
Баерн Минхен е на прагот да ја загуби доминацијата во Бундеслигата. Пол – позицијата за...

Индиски хороскоп: Четири астро знаци кои чекаат големи пари во 2023...

0
На прагот на 2023 година, астролозите ширум светот даваат прогнози за следната година. Исклучително важните индиски астролози предвидуваат голема среќа и богатство...

Пелистер го деклсира Гостивар

0
Кошаркарите на Пелистер се наоѓаат на прагот на повторување на ланскиот есенски дел, во кој забележаа максимален број на победи. Во десеттиот дуел...

Црни бројки: Над 100.000 мртви од коронавирус во Франција

0
Франција го помина прагот од 100.000 мртви од Ковид-19, јави дописникот на МИА. Франција денеска го помина прагот од 100.000 мртви од...

ФОТО I Пред 20 години живееше турбулентно менувајќи ги жените секојдневно:...

0
На прагот на седумдесетите години, актерот е среќен и заљубен… Актерот Дејвид Хаселхоф (68) овие денови живее мирен, пензионерски...