таг: правно

Смешни закони низ светот: Нема борење со мечки, затвор за саботирање...

0
Законите се прифатени и правно обврзувачки правила кои пропишуваат што е забрането и што е дозволено и ги регулираат односите меѓу жителите и...

Брнабиќ: Нема договор за регистерските таблички, се влегува во период на...

0
Без правно обврзувачки договор, ќе има целосен реципроцитет кон Србија. Ова го изјави косовскиот премиер Албин Курти еден ден по постигнатиот...

Обвинителството бара 5000 евра казна за ресторан кој лани организирал свадба...

0
Против едно физичко и едно правно лице Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за сторено кривично дело...

Најнеобичните закони во светот: Еве каде вашето магаре не смее да...

0
Законите се прифатени и правно обврзувачки правила кои покажуваат што е забрането, а што дозволено и ги уредуваат односите меѓу жителите и...