fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: правни

Италија ќе преземе правни мерки поради доцнењето во испораката на вакцини

0
Италија ќе преземе правни мерки против компаниите „Фајзер“ и „АстраЗенека“ поради доцнење во испораката на вакцините, со цел да се забрза доставата, наместо...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави