таг: ППДБ

ПП-ДБ треба да го добие вториот мандат за формирање влада во...

0
Пратеничката група на Продолжуваме со промените – Демократска Бугарија (ПП-ДБ) ќе го добие...

Петков нема да го поддржи Борисов

0
Коалицијата на Продолжуваме со промените и Демократска Бугарија (ПП-ДБ), нема да поддржат влада...