таг: појавија

Евролигата, истрага против украинскиот судија Микола Амбросов

0
Голем скандал ја тресе Евролигата како организација, бидејќи се појавија сериозни обвинувања против двајца судии...

Нов рекорд, наредната сезона Формула 1 со 25 трки

0
Минатата недела се појавија информации за тоа како би можел да изгледа календарот на Формула 1 во сезоната 2024, откако Стефано Доменикали се...

Објавена мапа со места каде има виолетови медузи – зошто се...

0
Виолетовите медузи веќе се појавија на многу плажи во Грција. Се сметаат за многу опасен вид, односно еден од најопасните видови...

Пронајден уште еден напуштен „бетмобил“

0
На интернет се појавија неколку слики од напуштен „Бетмен-автомобил“, среде поле, наводно – во околијата на Далас, Тексас, САД. Од каде...

Ништо од враќањето во Барселона: Меси има други планови за иднината

0
Пред неколку дена се појавија шпекулациите дека Лионел Меси ќе се врати во Барселона, откако лани го...

Новороденчињата можат да наследат ковид-антитела ако мајката била вакцинирана со мРНК...

0
Откако се појавија вакцините, најголемиот дел од нив се одобрени и за бремени жени, но прашањето кое се поставува е дали бебето е...

Њукасл ја користи ситуацијата во Барселона и добива големо засилување

0
Откако синоќа се појавија информации дека преговорите меѓу Усман Дембеле и раководството на Барселона за нов договор пропаднаа, ситуацијата на „Камп Ноу“ би...

ВИДЕО: Ласер во очите на Шмајхел при пеналот

0
Се појавија и нови снимки кои покажуваат дека некој од трибините со ласер му пречел на данскиот голман Каспер Шмихел. И покрај ласерот,...

Продолжува најголемиот глобален хакерски напад

0
Најголемиот хакерски напад хакерски и натаму трае, а се појавија детали за тоа дека бандата која поврзана...

„Веста за Де Геа што се појави е лажна“

0
Денес се појавија гласини дека шпанскиот голман Давид де Геа може да игра за Жозе Мурињо, односно...