таг: појавата

„Кентаур“ брзо се шири: Нова подваријанта на корона ги загрижува виролозите

0
Виролозите изразија загриженост за појавата на уште една омикронска варијанта која забрзано се шири, а веќе пристигна во Велика Британија. ...

Што се криело со векови во пирамидите изградени од античките Маи?

0
Појавата на пирамидите продолжува да интригира, но археолозите сега откриваат кои артефакти најчесто се наоѓаат во античките градби изградени од Маите. ...

Пановски обајсни зошто толкав број на луѓе заболуваат по вторпат

0
По појавата на омикрон варијантата во Македонија евидентно е зголемување на бројот на реинфекции, односно повторно заразување со вирусот, особено поради фактот што...

СЗО: На повидок крајот на пандемијата за Европа

0
Две години по појавата на ковид-19, Европа наскоро би можела да влезе во „долг период...

д-р Нико Беќаровски: Новиот сој на Ковид-19, до 1 јануари ќе...

0
По појавата на супермутантот Омикрон кој светот го крена на нозе, д-р Нико Беќаровски смета дека до крајот на годинава, новата варијанта нема...

Темните дамки под ноктите – знак на висок холестерол или срцеви...

0
Појавата на темни линии кај ноктите може да биде симптом на постојано покачено ниво на холестерол во крвта, пишува британски „Дејли експрес“, повикувајќи...

Имате темни линии под ноктите? Тоа може да биде знак за...

0
Појавата на темни линии кај ноктите може да биде симптом на постојано покачено ниво на холестерол во крвта, пишува британски „Дејли експрес“, повикувајќи...

ФОТО: Еве како изгледале гласачките кутии во Македонија меѓу двете светски...

0
Со појавата на локални и парламентарни избори на територија на Македонија, гласањето се одвивало слично на денешното, со гласачки кутии, објави Музејот на...

Научниците можеби на добар пат да предвидат ЗЕМЈОТРЕС! Електромагнетни бранови предзнак...

0
Веќе некое време сеизмолозите се свесни за појавата на кратки, суптилни аномалии во подземните електрични полиња што се јавуваат во подрачјето на земјотресите....

Бенки – кога е потребна консултација со дерматолог?

0
Појавата на ракот на кожата се зголемува од година во година. Веројатно за кратко време тоа ќе биде најчестиот карцином кај луѓето,...