fbpx

таг: почна

МЗТ Скопје по петти пат го освои пехарот во Суперкупот

0
МЗТ Скопје сезоната ја почна со трофеј, откако во Суперкуп „Драган Василов-Цевка“ надмоќно го совладаа ТФТ (100-82)...

По циркусот на суд, се фати за глава: Актерката ја продаде...

0
Амбер Херд почна да продава имот за да му го врати долгот на Џони Деп Голем интерес во јавноста предизвика судењето на...

Кина ја почна најголемата воена вежба околу Тајван досега по посетата...

0
Кина ја почна својата најголема воена вежба во водите околу Тајван, ден откако спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, си замина...

Инстаграм jа тестира програмата „Јоти“ за проверка на возраста на корисниците

0
Инстаграм почна да тестира нови начини за проверка на возраста на корисниците, а меѓу нив е и алатка со вештачка интелигенција дизајнирана од...

Крај на делење сметки на Нетфликс – и тоа не е...

0
Нетфликс почна да губи корисници за прв пат по една деценија, а компанијата подготвува големи промени како одговор. Нетфликс соопшти дека инфлацијата,...

Почна Страстната седмица пред Велигден

0
За православните христијани денеска почна Страстната – Страдалната седмица, последната седма недела од чесниот пост што му претходи на Велигден. Оваа недела,...

Украина почна со регрутирање резервисти

0
Украина на 23 февруари почна да регрутира воени резервисти на возраст од 18 до 60...

К.К.Работнички стартуваше со работа под водство на Игор Михајловски

0
Новиот тренер на К.К.Работнички, Игор Михајловски денеска почна со работа на својата функција и го одржа првиот тренинг во најтрофејниот тим во Македонија....

Серија А може да го одложи дербито помеѓу Јувентус и Наполи

0
Коронавирусот откако повторно почна да прави големи проблеми во Англија, ситуацијата како да почнува да се влошува и во Серија А. Во...

Институтот за јавно здравје испитува дали во Македонија ја има делта...

0
И во нашата земја веќе почна да се испитува дали во земјава е пристигната делта плус варијантата на коронавирусот, изјавил за „Слободен печат“,...