таг: почнат

Валтонен: Веднаш ќе почнат активностите за 15. пакет санкции против Русија

0
Веднаш ќе почнат активностите во врска со 15-тиот пакет санкции против Русија, најави финската министерка за надворешни работи Елина Валтонен. „Сигурна сум дека ќе можеме...

Одбојкарите подготвени за стартот на Златната Европска лига

0
Двете сениорски одбојкарски репрезентации за два дена ќе ја почнат новата авантура во Европската лига....

Германските железничари најавија дводневен штрајк

0
Германските железничари од недела ќе почнат предупредувачки штрајк, соопшти денеска транспортниот синдикат ЕВГ....

Во САД граѓаните секоја година ќе се вакцинираат против Ковид-19

0
САД најверојатно ќе почнат да препорачуваат годишни вакцини против Ковид-19, соопштија здравствените власти. Соопштението беше објавено откако земјата одобри воведување на нови,...

Членките на ЕУ се договорија за „ковид пасошот“

0
Граѓаните на Европската унија можат да почнат да се пакуваат за летен одмор во 27 земји од...

Кога ви „кркорат“ цревата доцна во ноќта имаме совршен предлог кој...

0
Кога пред полноќ ќе почнат да ви „кркорат“ цревата, а не сакате да јадете нешто што ќе ве остави без сон или...