таг: почина

Почина Ѓоко Дончев – доајенот на македонската народна музика

0
Почина пејачот Ѓоко Дончев, кој важеше за еден од најистакнатите вокали на македонската народна музика. Тој беше присутен на македонската...

Доктор починал две недели по вакцинирањето против Ковид-19

0
Американскиот лекар Грегори Мајкл почина по повеќе од две недели откако ја прими вакцината на Фајзер против Ковид-19, пренесува Дејли меил, повикувајќи се...

Смртта на Британи Марфи останува една од најголемите мистерии: Таа и...

0
Британи Марфи почина пред 11 години, а нејзиното тело го пронашол сопругот Сајмон Монџек во нивната вила во Холивуд. Во тогашниот медицински...

Почина фудбалерот кој доживеа срцев удар среде меч во Португалија

0
Почина фудбалерот кој последните неколку дена се бореше за неговиот живот. Бразилецот Алекс Аполинарио падна на тревата за време на фудбалски натпревар, а...

Откриен идентитетот на осумте тинејџери кои починаа во БиХ: Сите се...

0
Четири момчиња и четири девојки почина во викендичка кај Посушје, БиХ. Првичните информации говорат дека децата кои се на возраст од 19...

Детали за трагедијата во БиХ: Соседи кршеле стакло за да влезат...

0
Четири момчиња и четири девојки почина во викендичка кај Посушје, БиХ. Првичните информации говорат дека децата кои се на возраст од 19 и...

Во Луцерн починало лице вакцинирано против коронавирус

0
Во швајцарскиот кантон Луцерн почина едно лице, само неколку дена откако било вакцинирано против коронавирусот. Надлежната Дирекција за здравство...

Тага во Бостон, почина легенда на Селтикс која освои 12 титули...

0
Денеска почина легендарниот кошаркар и тренер на Бостон селтикс, Кеј Си Џонс на 89-годишна возраст. Во историјата на НБА лигата...

Последните денови пиеше само кафе и тоа едвај: Анорексична инфлуенсерка почина...

0
Германската инфлуенсерка Јоси Марија почина на 24-годишна возраст, за време на годишниот одмор на Канарските Острови. Младата девојка беше позната по тоа...

Објавен обдукцискиот наод на Марадона – лекарствата и пороците си го...

0
Диего Марадона, кој почина на крајот од ноември од срцев удар, срадал од проблеми со срцето,  црниот дроб и бубрезите, а наодите од извршната...