таг: почина

Почина најстариот човек на светот

0
Најстариот човек на светот почина на помалку од два месеци пред својот 115-ти роденден, а својот долг живот го сведе на „напорна работа,...

Почина познатиот режисер Вељко Булајиќ

0
Режисерот Вељко Булајиќ почина во Загреб на 97-годишна возраст, потврдија за Телеграм семејството и пријателите. Роден во Црна Гора, од тригодишна возраст...

Почина актерот Луис Госет Џуниор – оскаровец и борец против расната...

0
На 87-годишна возраст вчера почина Луис Госет Џуниор, првиот црн актер кој доби Оскар за споредна машка улога во филмот „Офицер и господин“...

Почина Роберт Бадентер

0
На 95-годишна возраст денеска почина францускиот адвокат и политичар Роберт Бадентер, поранешен министер за правда, кој беше претседател на арбитражната комисија на Мировната...

Родилка од Делчево почина на ГАК, била донесена од штипската болница

0
Почина родилка од Делчево на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје. Родилката прво била донесена во болницата во Штип, а лекарите...

Трет украински камионџија почина на блокадата на полската граница

0
Трет украински камионџија почина на блокадата на полската граница, организирана од полските камионџии, јави украинската телевизија Суспилне. Цитирајќи официјален претставник на Украинската...

Почина ѕвездата од „Љубовна приказна“, Рајан О’Нил

0
Холивудскиот актер Рајан О’Нил почина на 82-годишна возраст. Неговиот син Патрик ја сподели тажната вест...

Во Мостар почина бебе од голема кашлица

0
Два и пол месечно бебе почина од голема кашлица во Мостар. Бебето не било вакцинирано и имало други здравствени проблеми. Надлежните велат...

Почина Лу Палтер, актерот во една од најтрогателните сцени во Титаник

0
реклама Почина актерот Лу Палтер, најпознат по трогателната сцена од Титаник која наслика многу...

Двегодишно дете почина во Словенија, мајката го оставила два часа во...

0
Двегодишно дете во Словенија почина во вжештен автомобил, откако било оставено само во возилото. И покрај укажаната прва помош и пристигнувањето...