fbpx

таг: почина

Почина големиот моден дизајнер Пако Рабани

0
Почина големиот шпански моден дизајнер, парфимер и бизнисмен Пако Рабан. Тој почина на 88-годишна возраст во Портал, Франција, објавија светските медиуми. Неговата...

Модниот свет во шок: 27-годишен модел ненадејно почина

0
Моделот Џереми Рулеман ненадејно почина на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната, а еден од првите што...

Почина актерката Катерина Крстева, позната како „Мара Попара“

0
Почина актерката Катерина Крстева (1938 – 2023), дамата на македонското актерство – популарна меѓу народот како Мара Попара, по улогата во филмот „Во...

Бразил ќе се прости од Пеле во вторник

0
Едсон Арантес до Насименто – Пеле, почина на 82-годишна возраст, откако еден месец престојуваше во болница. На бразилската ѕвезда во 2021 година и...

Почина Масимо Савиќ

0
Во Загреб почина Масимо Савиќ на 60 годишна возраст. Сопругата Ени и ќерката Мирна со емотивна објава на социјалните мрежи се простија...

Над 30 лица починале поради труење со токсичен алкохол во Индија

0
Најмалку 31 лице почина, а 20 се хоспитализирани во тешка состојба, бидејќи пиеле отровен пијалок продаден без дозвола во источна Индија, соопштија денеска...

Нов смртен случај на стрептокока во Британија, за неколку недели починаа...

0
Во Бријанија почина уште едно дете од стрептокока. За неколку недели се регистрирани осум смртни случаи поради оваа инфекција. Станува збор за ученик...

Почина актерот и комичар Лесли Џордан

0
Почина Лесли Џордан, саканиот актер и комичар. Според TMZ, Лесли Џордан загинала во автомобилот. Полициски извори за TMZ изјавиле дека Џордан денеска...

Почина последниот утопист на 20-от век, Жан-Лук Годар

0
Француско-швајцарскиот режисер, кој почина денеска на 91-годишна возраст, прибегнал кон помогнато самоубиство –  овластена и надгледувана пракса во Швајцарија. Со неговата смрт, од сцената...

Го тужеа за воени злосторства, но по неколку дена почина

0
Почина поранешниот генерал на српската војска Божидар Делиќ, неколку дена откако беше назначен за потпретседател...