таг: почина

Бразил ќе се прости од Пеле во вторник

0
Едсон Арантес до Насименто – Пеле, почина на 82-годишна возраст, откако еден месец престојуваше во болница. На бразилската ѕвезда во 2021 година и...

Почина Масимо Савиќ

0
Во Загреб почина Масимо Савиќ на 60 годишна возраст. Сопругата Ени и ќерката Мирна со емотивна објава на социјалните мрежи се простија...

Над 30 лица починале поради труење со токсичен алкохол во Индија

0
Најмалку 31 лице почина, а 20 се хоспитализирани во тешка состојба, бидејќи пиеле отровен пијалок продаден без дозвола во источна Индија, соопштија денеска...

Нов смртен случај на стрептокока во Британија, за неколку недели починаа...

0
Во Бријанија почина уште едно дете од стрептокока. За неколку недели се регистрирани осум смртни случаи поради оваа инфекција. Станува збор за ученик...

Почина актерот и комичар Лесли Џордан

0
Почина Лесли Џордан, саканиот актер и комичар. Според TMZ, Лесли Џордан загинала во автомобилот. Полициски извори за TMZ изјавиле дека Џордан денеска...

Почина последниот утопист на 20-от век, Жан-Лук Годар

0
Француско-швајцарскиот режисер, кој почина денеска на 91-годишна возраст, прибегнал кон помогнато самоубиство –  овластена и надгледувана пракса во Швајцарија. Со неговата смрт, од сцената...

Го тужеа за воени злосторства, но по неколку дена почина

0
Почина поранешниот генерал на српската војска Божидар Делиќ, неколку дена откако беше назначен за потпретседател...

Млада скијачка од Словенија загина во Норвешка

0
Младата словенечка скијачка Хана Јамник трагично почина во Норвешка, соопшти Скијачкиот сојуз на Словенија. Advertisements...

Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако родителите го оставиле во автомобил

0
Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако неколку часа го оставиле во жежок автомобил, соопшти американската...

Почина актерот Митко Апостоловски

0
Македонскиот актер Митко Апостоловски почина на 67 годишна возраст. Веста за неговата смрт преку социјалната мрежа Фејсбук ја пренесе неговиот колега Петар...