таг: починала

Двегодишно дете во САД нашло пиштол и ја убило својата бремена...

0
Бремена 31-годишна жена починала откако била застрелана во грбот од нејзиниот двегодишен син во американската сојузна држава Охајо, соопшти полицијата. Лаура...

Белгијка починала откако истовремено се заразила со два различни соја на...

0
Деведесетгодишна жителка на Белгија починала откако била заразена одеднаш со две варијанти на коронавирусот – британскиот и јужноафриканскиот сој, пренесува AFP повикувајќи се...